
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 24 V |
| Length | 26 mm |
| Termination | Quick Connect |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Material | PVC |
| Packaging | Tube |
| Depth | 10.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 25 mA |
| Flammability Rating | UL94V-2 |
| Orientation | Straight |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Color | Blue |
| Gender | Receptacle |
| Number of Positions | 1 |
| Housing Material | Vinyl |
| Keyed | No |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
Stock: 23
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.11114 | $1.11140 |
| 50 | $0.09728 | $4.86400 |
| 100 | $0.08515 | $8.51500 |
| 500 | $0.06729 | $33.64500 |
| 1000 | $0.05318 | $53.18000 |
| 3000 | $0.05130 | $153.90000 |
| 5000 | $0.04938 | $246.90000 |
| 10000 | $0.04753 | $475.30000 |
